Spotkanie: Możesz wszystko!

Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Koło Naukowe Doradców Zawodowych i Personalnych zorganizowali drugie z cyklu Doświadczalnia sukcesu spotkanie pt. Możesz wszystko! Jak przekształcić każde marzenie w rzeczywistość. Gościem specjalnym wydarzenia był Marcin Cikorski z Business Centre Club.

Pracownicy Instytutu Pedagogiki UKW o migracji w Niemczech

Przedstawiciele Instytutu Pedagogiki UKW wzięli udział w spotkaniu poświęconym problematyce: Migracji i uczenia się różnorodności w Catholic University of Applied Sciences North Rhine – Westphalia w Paderborn w Niemczech.

Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Sampławskiego

Ze smutkiem i ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu w dniu 24 kwietnia 2015 roku dra Zbigniewa Sampławskiego - pracownika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w latach 1976 – 2007.

Ostatnie pożegnanie Danuty Seredyńskiej

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, iż w dniu 23 kwietnia 2015 roku odeszła od Nas Doktor Danuta Seredyńska - Adiunkt w Katedrze Aksjologii Pedagogicznej i Metodologii Badań.

Spotkanie: Humanista na rozstaju

Jakimi kompetencjami powinien dysponować absolwent kierunków społecznych/humanistycznych, aby znaleźć zatrudnienie? Czy humaniści rzeczywiście są na rynku pracy „przegranym pokoleniem”? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia? Na te pytania pozwoliło odpowiedzieć pierwsze spotkanie z cyklu „Doświadczalnia sukcesu”. Spotkanie odbyło się  we wtorek 21 kwietnia 2015 r..

Seminarium: o edukacji matematycznej

Zakład Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej UKW zorganizował seminarium naukowo-metodyczne: Edukacja matematyczna jako przestrzeń zmian - teoria, badania, praktyka pedagogiczna, które odbyło się 23 marca 2015 roku.

Seminarium: o pedagogice społecznej

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne Oddział Bydgoski oraz Instytut Pedagogiki UKW byli organizatorami IV seminarium naukowego: O pedagogice społecznej – jej dorobku i kierunkach poszukiwań.