Wydział Pedagogiki

Warsztaty z kodowania i programowania dla dzieci w Instytucie Pedagogiki UKW

7 czerwca 2019 roku odbyły się warsztaty z kodowania i programowania z wykorzystaniem języka SCRATCH. Zorganizowane zostały przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyków IDEO, które działa przy Katedrze Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji w Instytucie Pedagogiki UKW. Udział w warsztatach wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 60 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Pedagogika resocjalizacyjna - seminarium metodyczne

28 maja 2019 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się I seminarium metodyczne pedagogiki resocjalizacyjnej.

Audycja o pracy z udziałem R. Tomaszewskiej-Lipiec

Na stronie Radia PiK umieszczono rozmowę z dr hab. Renatą Tomaszewską-Lipiec, prof. uczelni, która stanowi zapowiedź planowanych w najbliższym czasie poszerzonych audycji. Nagranie z rozmowy zostało zatytułowane: Radosny jak rolnik? Na bydgoskim UKW zbadali, jaka praca uszczęśliwia.

Warsztaty logopedyczne dla Dziecięcego Graffiti

8 maja 2019 r. dr Maciej Jabłoński z Zakładu Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW oraz studenci logopedii przeprowadzili warsztaty logopedyczne dla Dziecięcego Graffiti.

Warsztaty z pasją