Webinarium Centrum Nauki Kopernik

"Eksperci Klubów Młodego Odkrywcy" to format webinariów zaproponowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkania odbywają się cyklicznie w czasie pandemii koronawirusa SARS-covs-2.

25 maja 2021 gospodarzem i organizatorem wydarzenia była Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podczas spotkania starano się odpowiedzieć na pytania takie jak np.: W jaki sposób wspierać działalność poznawczą i myślenie teoretyczne uczniów? Jak tworzyć okazje edukacyjne sprzyjające przejściu od poznania do rozumienia? Jak zbudować pomost pomiędzy teorią a praktyka, pomiędzy poznaniem a rozumieniem?

Prof. dr. hab. Ewa Filipiak wprowadziła uczestników w problem wykładem pt. "Od poznania do rozumienia: tworzenie przestrzeni wspierającej działalność poznawczą i myślenie teoretyczne uczniów". Następnie mgr inż. Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska z VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy opowiedziała o swojej twórczej pracy z uczniami w Klubie Młodego Odkrywcy oraz o tym, jak metoda eksperymentu może przygotować grunt pod zrozumienie złożonej teorii. Spotkanie poprowadził dr Adam Mroczkowski.

Webinarium będzie można zobaczyć i posłuchać w mediach społecznościowych Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest partnerem CNK od lipca 2019 roku.