Akademia Dialogu zaprasza na spotkanie pt. "Szkoła pod baobabem - czyli o badaniach w działaniu w Kenii"

20 kwietnia o godz. 13:30 na kanale YouTube UKW, w ramach Akademii Dialogu Wydziału Pedagogiki UKW, odbędzie się spotkanie z dr. Maciejem Jabłońskim z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz z dr Anną Watołą z Uniwersytetu Śląskiego pt. „Szkoła pod baobabem – czyli o badaniach w działaniu w Kenii”.

W badaniach w działaniu głównym celem jest rozstrzygnięcie konkretnego problemu w konkretnym środowisku. Nacisk położony jest na odkrycie wiedzy pozwalającej na zmianę określonej sytuacji. Na małej wyspie Wasini dr Anna Watoła rozpoczęła działania związane z budową nowej szkoły. W pracach organizacyjnych i budowlanych będzie brała udział zarówno lokalna ludność, jak i studenci Wydziału Pedagogiki UKW pod opieką dra Macieja Jabłońskiego. Zaczynając od pierwszego roku, czyli organizacji zbiórki przyborów szkolnych.

Podczas spotkania goście będą rozmawiać:

• o badaniach w działaniu;
  • o pomocy dzieciom z biednych rejonów Kenii,
  • o życiu codziennym w Kenii i edukacji szkolnej w czasach pandemii.

Zachęcamy do oglądania!

Link do transmisji na kanale YouTube: https://www.youtube.com