Warsztaty Edukacji Międzykulturowej "Między Innymi"

Logo Między innymi

Z przyjemnością informujemy o kolejnych działaniach Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży. W roku 2021, podobnie jak w ubiegłym, zorganizowano warsztaty edukacji międzykulturowej Między Innymi. Tym razem wydarzenie spotkało się ze szczególnym zainteresowaniem studentów. Zorganizowano aż 3 edycje: 26-27 lutego, 5-6 oraz 19-20 marca.

W warsztatach brały udział Studentki logopedii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Uczestniczki zastanawiały się nad wieloma problemami: czym tak naprawdę jest kultura i czym się charakteryzuje; jak współpracować, współtworzyć naszą rzeczywistość w dialogu z INNYMI tak, żeby było to otwierające i korzystne dla wszystkich stron; jak zrozumieć INNYCH i nie odgradzać się od nich murem oraz w jako sposób nawiązywać prawdziwy DIALOG międzykulturowy.

W trakcie warsztatów Uczestniczki poszerzyły wiedzę z zakresu edukacji międzykulturowej. Zdobyły nowe umiejętności i kompetencje. Warsztaty cechowała różnorodność oraz nowatorski sposób prowadzenia zajęć. Trenerzy wypełnili je licznymi dyskusjami, grami symulacyjnymi, pracą w małych grupach, interaktywnymi miniprezentacjami, odgrywaniem ról, analizą studiów przypadków oraz fragmentów filmów. Dzięki temu Uczestniczki od razu mogły zastosować nową wiedzę i kompetencje.

Koordynatorką projektu z ramienia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest dr Magdalena Kolber.