80-te urodziny Prof. Teresy Hejnickiej – Bezwińskiej

Dziś swoje 80-te urodziny świętuje Pani Profesor Teresa Hejnicka – Bezwińska, Mistrzyni bydgoskiej pedagogiki  i niekwestionowany autorytet naukowy dla wielu pokoleń naukowców i studentów. Pani Prof. dr hab. Teresa Hejnicka – Bezwińska przez wiele lat związana była najpierw z Wyższą Szkołą Pedagogiczną, potem Akademią Bydgoską i do 2014 roku,  z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

Zainteresowania naukowe prof. T. Hejnickiej-Bezwińskiej to między innymi: pedagogika ogólna, polityka oświatowa i dyskursy edukacyjne przełomu XX i XXI wieku, pedagogika i edukacja wobec współczesnych przemian cywilizacyjnych i kulturowych czy standardy związane z tworzeniem wiedzy naukowej o edukacji. „Pedagogika ogólna”, „O zmianach w edukacji, konteksty, zagrożenia, możliwości”, Praktyka edukacyjna w warunkach zmiany kulturowej”, „Orientacje życiowe młodzieży”, „Tożsamość pedagogiki. Od ortodoksji ku heterogeniczności”,  to tylko niektóre pozycje z bogatego i niezwykle inspirującego dorobku Pani Profesor.

Pani Profesor życzymy zdrowia, radości, nieustających sukcesów w każdej dziedzinie życia i wielu tak wspaniałych jubileuszy!

Władze i Społeczność Wydziału Pedagogiki

Pani Profesor Teresa Hejnicka – Bezwińska