Fundacja Całym Sercem szkoli studentów pedagogiki Fundacja Całym Sercem szkoli studentów pedagogiki

Fundacja Całym Sercem szkoli studentów pedagogiki

W dniach 20-21.11.2020 na podstawie porozumienia Katedry Badań nad Edukacją Estetyczną z kierownictwem „Fundacji Całym Sercem” w Bydgoszczy zostało zrealizowane szkolenie dla studentów kierunków Pedagogika ze specjalizacją Opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju oraz kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

W szkoleniu uczestniczyli studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Projekt zatytułowany „Wszystko zależy od tego, jak widzisz rzeczywistość - tożsamość dziecka z autyzmem - II edycja” obejmuje dwie sesje spotkań przeprowadzanych przez interesariusza zewnętrznego „Fundację Całym Sercem”. Poruszana w szkoleniu problematyka dotyczyła pracy z dzieckiem w obliczu występowania zaburzeń ze spektrum autyzmu. Problematyka ta spotkała się z zainteresowaniem studentów i pracowników zajmujących się pedagogiką dziecka.

Koordynatorem spotkań jest dr Monika Lewicka, adiunkt w Katedrze Badań nad Edukacją Estetyczną.