List do Studentek i Studentów, Doktorantek i Doktorantów Wydziału Pedagogiki List do Studentek i Studentów, Doktorantek i Doktorantów Wydziału Pedagogiki

List do Studentek i Studentów, Doktorantek i Doktorantów Wydziału Pedagogiki

Drogie Studentki i Studenci, Doktorantki i Doktoranci Wydziału Pedagogiki,

Ostatnie dni października przyniosły kaskadę niepokojących zdarzeń, które dzielą i wywołują konflikty, także w społeczności uniwersyteckiej. Niezmienne i wspólne dla kultury akademickiej pozostają jednak wartości wolności i obywatelskiej odpowiedzialności. Pamiętajmy, że edukacja akademicka realizuje się również w edukacji obywatelskiej. Rozumiemy przesłanki, które stoją za Waszymi decyzjami udziału w zbiorowej manifestacji przekonań. Czas, w którym studiujecie okazał się czasem niezwykle trudnym, wypełnionym społecznym niepokojem i lękiem o przyszłość w sytuacji epidemiologicznego zagrożenia. Chcemy wyrazić troskę o każdego Członka i Członkinię naszej akademickiej wspólnoty i apelujemy: dbajcie o siebie i swoich Bliskich.

Z życzeniami zdrowia, wytrwałości i nieustającej wiary w lepszą, wspólnie budowaną przyszłość.

Dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Pedagogiki

Dr Elżbieta Okońska, Prodziekan Wydziału Pedagogiki