Wywiad z dr hab. Renatą Tomaszewską, prof. uczelni

W listopadowym numerze WYSOKICH OBCASÓW EXTRA opublikowano wywiad "Rynek pracy w (nie)dalekiej przyszłości. Pomarańczowego świata nie będzie", którego udzieliła dr hab. Renata Tomaszewska, prof. uczelni z Katedry Pedagogiki Pracy i Andragogiki UKW.

W czasie rozmowy z Panią Aleksandrą Radkowską podjęto temat przeobrażeń ludzkiej pracy w kontekście rozwoju czwartej rewolucji przemysłowej. Według Future of Humanity Institute Uniwersytetu Oksfordzkiego istnieje stosunkowo duża szansa, że sztuczna inteligencja pokona ludzi we wszystkich zadaniach związanych z pracą do 2063 r. oraz że zautomatyzuje wszystkie ludzkie prace w ciągu 120 lat!

W jaki sposób zmieni się rynek? Czy nadal będziemy mogli mówić o "ludzkiej" pracy? Zapraszamy do lektury.