Publikacja naukowa Publikacja naukowa

Publikacja naukowa "Szkoła równych szans. Namysł teoretyczny i rozwiązania praktyczne"

Niedawno w wydawnictwie UKW ukazała się książka pod redakcją Piotra Kostyły, pt. "Szkoła równych szans. Namysł teoretyczny i rozwiązania praktyczne" (Bydgoszcz, Warszawa 2019). Książka została przygotowana we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Dziewiętnaścioro autorów, w czterech blokach tematycznych, analizuje zagadnienie równości i nierówności ujawniających się w szkole, ich przyczyn i konsekwencji. Wśród autorów znajduje się czworo pracowników naukowych Wydziału Pedagogiki UKW, prof. Maria Deptuła, dr hab. Piotr Kostyło, prof. uczelni, dr Magdalena Wędzińska oraz mgr Szymon Borsich. Książka jest dostępna w wersji on-line pod linkiem: czytelnia.frse.org.pl.