Wydział Pedagogiki

Warsztaty z edukacji międzykulturowej "Między Innymi"

Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji zaprasza Państwa do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach z zakresu edukacji międzykulturowej realizowanych w ramach projektu „Między Innymi”. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach: 28-29 maja 2020 roku w budynku UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w Bydgoszczy.

Koncepcja warsztatów została przygotowana przez Zespół Trenerski programu „Erasmus+ Młodzież” i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży składający się z doświadczonych trenerek i trenerów, coachów oraz psycholożek i psychologów międzykulturowych, mających wieloletnią praktykę w pracy z młodzieżą z Polski i z zagranicy, jak również osobiste doświadczenia życia i pracy w innej kulturze.

Celem ogólnym warsztatów jest  rozwinięcie przez studentki i studentów kompetencji międzykulturowej.

Profil uczestniczek i uczestników: studentki i studenci kierunków pedagogicznych, osoby, które w przyszłości będą pracować z dziećmi lub dorosłymi obcokrajowcami, czy z Polakami pracującymi na styku kultur.

Więcej informacji na stronie miedzyinnymi.org.pl.

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o wysyłanie zgłoszeń na adres magda.kolber@gmail.com do dnia 14 marca 2020 roku. Deklaracja ta jest wiążąca. Organizatorzy proszą o przemyślanie decyzje.

Ze względu na duże zainteresowanie, jakim cieszy się szkolenie, uczestnicy będą wyłonieni w drodze konkursu. Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie Katedry Dydaktyki oraz Studiów nad Kulturą Edukacji kulturaedukacji.ukw.edu.pl.