Ozobot - warsztaty Ozobot - warsztaty

Ozobot - warsztaty

09.12.2019 dwie studentki III roku pedagogiki wczesnoszkolnej- Katarzyna Lorbiecka i Paulina Galińska w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego „EduMat” Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wybrały się do Przedszkola nr 26 „Pod Tęczowym Parasolem”. Mały, inteligentny robot do nauki programowania bardzo spodobał się dzieciom. Oczekując na Święta Bożego Narodzenia grupa 5-latków zaprowadziła Mikołaja - Ozobota na metę- ubraną choinkę, w taki sposób, żeby po drodze znalazł renifera, zebrał gwiazdkę, prezent i bombkę. Dzieci miały również za zadanie narysować w kołach swoje wymarzone prezenty. Wypełniona barwą trasa- worek świętego Mikołaja spowodowała, że robot pozostawiony w dowolnym miejscu ciągle się poruszał. Ilość zabawy i nauki była nieograniczona tak jak nieograniczona była kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras, po których może jeździć Ozobot. Kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego. Przemyślane i celowe wykorzystywanie narzędzi TiK podczas organizowania aktywności miała charakter dydaktyczny. Ozobot zabierał dzieci w niesamowitą przygodę rozwiązywania problemów i pracy grupowej.