I Forum Młodzieży za nami

W Bydgoszczy zakończyło się trzydniowe (15 – 17.11.2019) I Forum Młodzieży „Razem ku przyszłości”. Organizatorom przyświecał zasadniczy cel – zrobić forum nie „dla” młodych ale „z” młodymi, uważnie słuchając ich uwag i marzeń.  W wydarzeniu, składającym się między innymi z panelu konferencyjnego, warsztatowego i debatowego wzięło udział ponad 200 osób, głównie ludzi młodych, ale także nauczycieli i wychowawców. Nie zabrakło również czasu na integracje oraz uczestnictwo w koncercie. Uczestnicy, cieszącego się największym zainteresowaniem panelu warsztatowego, mogli wcześniej wybrać jedną z dziesięciu sekcji miedzy innymi:  „Budowanie adekwatnego poczucia własnej wartości”, „Małżeństwo i rodzina dziś”, „Współczesne uzależnienia młodzieży”, „Odpowiedzialność w codziennym życiu” czy „Depresje, samotność, samobójstwa wśród młodzieży”. Dzięki zróżnicowanym grupom wiekowym, zwłaszcza warsztaty i debata były ciekawym doświadczeniem, spojrzeniem z różnych perspektyw.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Więcej informacji: mlodziezbydgoszcz.pl