Jak prowadzić Klub Młodego Odkrywcy?

19 października, w ramach wdrażania postanowień umowy pomiędzy UKW i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, na Wydziale Pedagogiki odbyło się szkolenie "Jak prowadzić Klub Młodego Odkrywcy?". Poprowadzone zostało przez dwie trenerki z KMO: Alicję Olesiejuk oraz Maję Gawryołek-Osińską. Wzięli w nim udział chętni nauczyciele ze wszystkich etapów edukacyjnych. Podczas 8 godzin intensywnej pracy Uczestnicy mieli okazję osobiście przekonać się, czym jest eksperymentowanie w KMO. Ze strony UKW wydarzenie zorganizowali prof. dr hab. Ewa Filipiak oraz dr Adam Mroczkowski z Katedry Dydaktyki i Studiów na Kulturą Edukacji.
Liczymy, że szkolenie zaowocuje powstaniem kolejnych Klubów Młodego Odkrywcy w szkołach naszego regionu.