Audycja o pracy z udziałem R. Tomaszewskiej-Lipiec

Na stronie Radia PiK umieszczono rozmowę z dr hab. Renatą Tomaszewską-Lipiec, prof. uczelni, która stanowi zapowiedź planowanych w najbliższym czasie poszerzonych audycji. Nagranie z rozmowy zostało zatytułowane: Radosny jak rolnik? Na bydgoskim UKW zbadali, jaka praca uszczęśliwia. Rozmowę przeprowadziła Sława Skibińska-Dmitruk.

Prof. R. Tomaszewska-Lipiec opowiedziała o wynikach badań przeprowadzonych w 80 zakładach z całej Polski dotyczących pracy i życia prywatnego. W audycji mówiła o: dysonansie między pracą a życiem prywatnym, o inwazji pracy na życie prywatne, ponieważ praca wyszła poza granice czasu i przestrzeni. W badaniach odnotowano, że pożądaną równowagę między obu strefami odczuwają przede wszystkim przedstawiciele rolnictwa, leśnictwa, łowiectwa i rybactwa, podobnie jak pracownicy administracji publicznej i obrony narodowej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy: radiopik.pl