Porozumienie między UKW a zakładami karnymi

25 kwietnia 2014 roku w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie porozumień w sprawie szczegółowej współpracy w zakresie działalności resocjalizacyjnej, naukowo-badawczej oraz odbywania praktyk zawodowych.

Porozumienia zostały podpisane między Dyrektorami Zakładów Karnych, Aresztu Śledczego oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego a Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, reprezentowanym przez Jego Magnificencję Rektora prof. dr hab. Janusza Ostoja-Zagórskiego oraz prof. dr hab. Teresę Sołtysiak – Kierownika Zakładu Socjologii Wychowania i Resocjalizacji.

W uroczystości uczestniczył Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek, który podpisywał porozumienie w imieniu Rektora. W uroczystości podpisywania porozumień brali udział: Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii - prof. dr hab. Ewa Zwolińska, Dyrektor Instytutu Pedagogiki – prof. dr hab. Ewa Filipiak, a także Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej – płk Grzegorz Chojnacki.

Porozumienia zostały podpisane przez Dyrektorów następujących Instytucji:

• płk Grzegorza Breintenbacha – Dyrektora Aresztu Śledczego w Bydgoszczy;
  • kpt. Marcina Klimczaka – Dyrektora Zakładu Karnego w Fordonie;
  • płk Adama Rosia -  Dyrektora Zakładu Karnego w Koronowie;
  • ppłk Mariolę Kotwicę - Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach;
  • ppłk Przemysława Gasińskiego - Dyrektora Zakładu Karnego we Włocławku;
  • mjr Małgorzatę Gajdus-Ciborowską - Dyrektora Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu;
  • mgr Grzegorza Stasiaka – Dyrektora Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy.

Uroczystość uświetnili studenci II roku resocjalizacji – Oliwia Michna i Tomasz Róg oraz w ramach współpracy zespół muzyczny „Paragraf” funkcjonujący w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy.

Więcej zdjęć w galerii.