Galeria Instytutu Pedagogiki

Konstruowanie pedagogiki zorientowanej na dziecko i jego rozwój - Ecole Moderne Celestyna Freineta

03 grudnia 2018
czytaj całość

30 listopada - 1 grudnia 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa z udziałem gości zagranicznych na temat: Konstruowanie pedagogiki zorientowanej na dziecko i jego rozwój - Ecole Moderne Celestyna Freineta. Organizatorami wydarzenia byli: Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Laboratorium Zmiany Edukacyjnej - Centrum Badań nad Uczeniem i Rozwojem, Instytutu Pedagogiki, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Województwo Kujawsko-Pomorskie.
fot. A. Obiała

czytaj całość…

Absolutorium 2018

30 października 2018
czytaj całość

20 października 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów II stopnia Absolwentom rocznika 2018 Instytutu Pedagogiki UKW.

fot. Instytut Pedagogiki UKW

czytaj całość…

Konferencja - Kobiety niepodległości

25 października 2018
czytaj całość

24 października 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy obyła się Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa organizowana pod patronatem Polskiego Towarzystwa Historycznego (oddział w Bydgoszczy) i Towarzystwa Historii Edukacji na temat: Kobiety niepodległości. Działalność patriotyczna kobiet na ziemiach polskich w latach 1795-1922. Konferencję zorganizowały: dr Monika Opioła-Cegiełka z Katedry Historii Stosunków Międzynarodowych XIX i XX w. Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW oraz dr Monika Nawrot-Borowska z Zakładu Teorii i Historii Wychowania Instytutu Pedagogiki UKW.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Seminarium - Wizerunek policji w opinii młodzieży

20 kwietnia 2018
czytaj całość

16 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się Seminarium Naukowo-Szkoleniowe Wizerunek policji w opinii młodzieży. Organizatorem wydarzenia był Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Spotkanie z Supernianią - Dorotą Zawadzką

15 grudnia 2017
czytaj całość

Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej UKW w Bydgoszczy zorganizował 13 grudnia 2017 roku spotkanie z SUPERNIANIĄ - DOROTĄ ZAWADZKĄ na temat: Wykorzystanie teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera we wspieraniu rozwoju inteligencji emocjonalnej (EQ) u dzieci w wieku przedszkolnym.

czytaj całość…

Budowanie jakości sieci współpracy i samokształcenia - spotkanie z prof. Olivierem Francomme

05 grudnia 2017
czytaj całość

W dniach 4–5 grudnia 2017 r., na zaproszenie prof. dr hab. Ewy Filipiak, kierownik Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Laboratorium Zmiany Edukacyjnej – Centrum Badań nad Uczeniem się i Rozwojem, gościem UKW w Bydgoszczy był prof. Olivier Francomme z Universite De Picardie Jules Verne (UPJV-ESPE) w Amiens we Francji, przedstawiciel ICEM - L’Institut Coopératif de l’École Moderne - Pédagogie Freinet.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Pedagogiki
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz