Galeria Instytutu Pedagogiki

Warsztaty logopedyczne dla Dziecięcego Graffiti

14 czerwca 2019
czytaj całość

12 czerwca 2019 r. już po raz drugi uczestnicy Dziecięcego Graffiti wzięli udział w zajęciach logopedycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.
Warsztaty poprowadziły studentki logopedii: Alina Pałuczak, Milena Kurdelska, Ola Czartowska, Adrianna Nowicka, Paulina Czajkowska, Monika Rakowska. Nad całością czuwał dr Maciej Jabłoński pracownik Zakładu Pedagogiki Specjalnej i Logopedii Instytutu Pedagogiki UKW. Zajęcia były dużą pomocą dla Reporterów Dziecięcego Graffiti jak i innych uczestników warsztatów, które rozwijały umiejętności emisyjne, wokalne, słuchowe oraz ruchowe.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Dni Instytutu Pedagogiki UKW 2019

07 czerwca 2019
czytaj całość

w dniach 6-7 czerwca 2019 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyły się Dni Instytutu Pedagogiki, którym towarzyszył panel dyskusyjny - Studenckie spotkania z pasjami. Podczas wydarzenia odbyły się sesje naukowe: Licencjantów, Magistrantów i Doktorantów.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Pytania do naukowca - spotkanie naukowe na UKW

20 maja 2019
czytaj całość

17 i 27 maja 2019 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zostało zorganizowane spotkanie naukowe pt. Pytania do naukowca. Dzieci i nauczycieli mogli uczestniczyć w 2 sesjach: Grzyby wokół nas (mgr Natalia Stokłosa i mgr Aleksandra Menka) oraz Bałtyk – od jeziora do morza (mgr Martyna Bąkowska, mgr Natalia Mrozińska i mgr Monika Szymańska). Wprowadzenie: prof. dr hab. Ewa Filipiak.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Ecole Moderne Celestyna Freineta

03 grudnia 2018
czytaj całość

W dniach 30 listopada-1 grudnia 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa z udziałem gości zagranicznych na temat: Konstruowanie pedagogiki zorientowanej na dziecko i jego rozwój - Ecole Moderne Celestyna Freineta. Organizatorami wydarzenia byli: Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Laboratorium Zmiany Edukacyjnej - Centrum Badań nad Uczeniem i Rozwojem, Instytutu Pedagogiki, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Województwo Kujawsko-Pomorskie.
fot. A. Obiała

czytaj całość…

Krytycznie z Foucaultem

03 grudnia 2018
czytaj całość

W dniach: 27-28 listopada 2018 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa organizowana przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Łódzki: Krytycznie z Foucaultem. Anarcheologia edukacji i przestrzeni publicznej.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Absolutorium 2018

30 października 2018
czytaj całość

20 października 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów II stopnia Absolwentom rocznika 2018 Instytutu Pedagogiki UKW.

fot. Instytut Pedagogiki UKW

czytaj całość…

Konferencja - Kobiety niepodległości

25 października 2018
czytaj całość

24 października 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy obyła się Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa organizowana pod patronatem Polskiego Towarzystwa Historycznego (oddział w Bydgoszczy) i Towarzystwa Historii Edukacji na temat: Kobiety niepodległości. Działalność patriotyczna kobiet na ziemiach polskich w latach 1795-1922. Konferencję zorganizowały: dr Monika Opioła-Cegiełka z Katedry Historii Stosunków Międzynarodowych XIX i XX w. Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW oraz dr Monika Nawrot-Borowska z Zakładu Teorii i Historii Wychowania Instytutu Pedagogiki UKW.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Seminarium - Wizerunek policji w opinii młodzieży

20 kwietnia 2018
czytaj całość

16 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się Seminarium Naukowo-Szkoleniowe Wizerunek policji w opinii młodzieży. Organizatorem wydarzenia był Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Spotkanie z Supernianią - Dorotą Zawadzką

15 grudnia 2017
czytaj całość

Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej UKW w Bydgoszczy zorganizował 13 grudnia 2017 roku spotkanie z SUPERNIANIĄ - DOROTĄ ZAWADZKĄ na temat: Wykorzystanie teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera we wspieraniu rozwoju inteligencji emocjonalnej (EQ) u dzieci w wieku przedszkolnym.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Pedagogiki
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz