Aktualności

Nowy kierunek studiów - pedagogika resocjalizacyjna

06 kwietnia 2018

Pedagogika resocjalizacyjna to nowy kierunek studiów w ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który będzie można studiować już od października. Studia te mają charakter dualny – zajęcia dydaktyczne łączą się z praktycznymi realizowanymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

czytaj całość…

Studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej

18 lipca 2018

Zapraszamy na studia podyplomowe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W ofercie nowości: Pedagogika Specjalna w zakresie Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Pedagogika Specjalna w zakresie Resocjalizacji z Elementami Socjoterapii.

czytaj całość…

Nowy kierunek studiów - Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

09 czerwca 2018

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia 5-letnie jednolite magisterskie) to nowy kierunek studiów w ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który będzie można studiować już od października 2018 r.  Kierunek studiów został zgłoszony do konkursu: POWR.03.01.00-IP.08-00-PKN/18 na Programy kształcenia nauczycieli. (UWAGA! uruchomienie kierunku jest uzależnione od pozytywnego wyniku konkursu).

czytaj całość…

prof. Stephen Hicks o edukacji

29 maja 2018

22 maja 2018 r. pracownicy i studenci Instytutu Pedagogiki UKW mieli niezwykłą okazję wysłuchać wykładu profesora Stephena Hicksa z Uniwersytetu Rockford (USA) pt. Power and Freedom: Liberal versus Postmodern Education. 

czytaj całość…

Relacja z seminarium: Dzieci wojny - dzieci uchodźcy

29 maja 2018

17 maja 2018 r., w murach Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły odbyło się Seminarium naukowo-metodyczne na temat: Dzieci wojny i dzieci uchodźcy - o prawach dzieci z różnych perspektyw. Organizatorami seminarium były Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej UKW w Bydgoszczy oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Pedagogiki
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz