Aktualności

Szkolenie z Metody Strukturalnej

17 czerwca 2019

15 czerwca 2019 r. pracownicy naukowo-dydaktyczni z Instytutu Pedagogiki jak również studenci szkolili się od wczesnych godzin porannych z Metody Strukturalnej, która należy do analityczno-syntetycznych, sekwencyjnych metod nauki czytania i pisania w oparciu o sylaby.
Metoda Strukturalna - nauka czytania i pisania uczniów z deficytami rozwojowymi. Szkolenie dla pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów pedagogiki

 

czytaj całość…

Warsztaty z kodowania i programowania dla dzieci w Instytucie Pedagogiki UKW

08 czerwca 2019

7 czerwca 2019 roku odbyły się warsztaty z kodowania i programowania z wykorzystaniem języka SCRATCH. Zorganizowane zostały przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyków IDEO, które działa przy Katedrze Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji w Instytucie Pedagogiki UKW. Udział w warsztatach wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 60 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

 

czytaj całość…

Audycja o pracy z udziałem R. Tomaszewskiej-Lipiec

15 maja 2019

Na stronie Radia PiK umieszczono rozmowę z dr hab. Renatą Tomaszewską-Lipiec, prof. uczelni, która stanowi zapowiedź planowanych w najbliższym czasie poszerzonych audycji. Nagranie z rozmowy zostało zatytułowane: Radosny jak rolnik? Na bydgoskim UKW zbadali, jaka praca uszczęśliwia.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Pedagogiki
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz